Pojemniki i kamienie do kiszenia

ilość znalezionych towarów: 6

Pojemniki do kiszenia - sposób na dostęp do zdrowych, domowych kiszonek

Kiszona kapusta i ogórki to jedne z niezbędnych elementów polskiej kuchni, rozpoznawane za granicą. Stanowią też podstawę zdrowej diety, zwłaszcza te starannie przyrządzone w domowym zaciszu i pozbawione zbędnych dodatków. Wyposaż się w pojemniki do kiszenia i rozpocznij proces przygotowywania kiszonek, z których później przyrządzisz najpyszniejszy bigos, surówki i wiele innych dań. Z nich zasłynie Twoja kuchnia!

Idealny pojemnik do kiszenia

Proces kiszenia żywności cieszy się w Polsce wieloletnią tradycją. W ciągu wieków próbowano różnych naczyń i pojemników. Dzięki temu dziś wiemy, że do kiszenia najlepiej sprawdzają się akcesoria z naturalnych materiałów ? glinki kamionkowej i ceramiki glazurowanej, które nie wchodzą w reakcje z przechowywaną żywnością i sprzyjają procesowi fermentowania. Takie naczynia wykorzystasz zarówno na kapustę, jak i do ogórków.

W Kuchniolandzie znajdziesz pojemniki do kiszenia o różnych rozmiarach, bo wiemy, że każdy ma inne potrzeby względem ilości żywności, jaką chce przygotować. Oddajemy w Twoje ręce:

 -        Słoje na kiszonki ? szklane, z glinki kamionkowej i ceramiki glazurowanej, od 5 do nawet 16 litrów, z poręcznymi uchwytami, zwiększającymi wygodę i bezpieczeństwo stosowania oraz kołnierzami wodnymi, często w zestawie z drewnianymi szczypcami pomocnymi w wyciąganiu przysmaków z naczynia.

-         Beczki do kiszenia ? w sam raz do ogórków, na kapustę, ale też buraki i wiele innych warzyw, które można poddać procesowi fermentacji. Dostępne w minimalistycznych i tradycyjnych wariantach, mniej i obficiej zdobione i tylko z naturalnych, solidnych materiałów.

-         Kamienie do kiszenia ? spełniające ważne zadanie w całym procesie kiszenia, bo dociskające żywność i utrzymujące ją pod poziomem soku; oferujemy ręcznie wykonane kamienie z otworami, ułatwiającymi wyciąganie i o idealnie zbalansowanym ciężarze.

-         Sitka do kiszenia ? alternatywa dla kamieni do kiszenia, dla osób, które szukają tańszego dodatku i akcesoriów z tworzywa sztucznego.

 Tylko oryginalne słoje, beczki i akcesoria do kiszenia

Wszystkie akcesoria do kiszenia, które znajdziesz w Kuchniolandzie są oryginalne. Pozyskujemy je od wyspecjalizowanych producentów, głównie z Czech. Dzięki temu możesz mieć pewność, że ? jeśli tylko będą prawidłowo użytkowane ? posłużą Ci latami i odegrają dużą i udaną rolę w procesie przygotowania zapasów kiszonej żywności.

Dlaczego warto wyposażyć kuchnię w akcesoria do kiszenia i przygotować własne kiszonki?

Kiszonki wzmocnią Twój organizm ? poprawią Twoją odporność i kondycję układu trawiennego, zmniejszą poziom cukru i będą sprzyjać procesowi utrzymania prawidłowej wagi. Zawierają bowiem mnóstwo witamin i minerałów, są źródłem ?dobrych? bakterii, probiotyków i prebiotyków, dzięki czemu działają też przeciwnowotworowo. A poza tym są po prostu bardzo smaczne! Zobaczysz, docenisz je Ty, a także cała Twoja rodzina i znajomi. Niektórzy twierdzą, że nie ma milszego prezentu niż kilka słoików samodzielnie przygotowanych, kiszonych przetworów.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.69 / 5.00 104 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-11-10
  Super!
  2023-10-14
  Nie mam uwag krytycznych.
  pixel